Dzień Świętego Patryka w naszej szkole

18-03-2017

17 marca 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka.

Uczniowie klasy 2e, która czuwała nad przebiegiem całości, przystroili szkołę w ozdoby w kolorze zielonym, charakterystycznym dla Irlandii, nie zabrakło też koniczynek, które są symbolem Irlandii.

Wielu uczniów i nauczycieli ubrało się na zielono, niektórzy uczniowie przebrali się również za skrzata – symbol Dnia Św. Patryka.

Młodzież zorganizowała kiermasz ciast i zielonych napojów, z którego dochód został przekazany na rzecz legnickiego schroniska dla zwierząt. Delegacje klas pierwszych i drugich brały udział w konkursie wiedzy o Irlandii.

Największą jednak atrakcją tego dnia stała się nauka tańca irlandzkiego.

Były to już drugie, po zeszłorocznych, obchody tego święta i ze względu na dużą popularność zaproponowanych tego dnia zajęć planujemy na stałe wpisać je w kalendarz imprez szkolnych.

Dziękujemy pani Ewelinie Hoszman i pani Annie Zasławskiej!

Plakat akcji:

Dodał*: Bartosz Jaśkiewicz