Wycieczka do Krakowa, Oświęcimia i Wadowic

20-10-2023
. . . . . . . . . .
W dniach 15-19 października 2023 r. grupa 19 uczniów naszego Liceum wraz z katechetą o. Michałem Jednorogiem wzięła udział w wycieczce edukacyjnej. 

Uczestnicy zwiedzili krakowskie Stare Miasto z Katedrą na Wawelu, Bazyliką Franciszkanów oraz Muzeum Książąt Czartoryskich. 

W poniedziałek udaliśmy się do Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Była to wizyta studyjna, która miała związek z nagrodą przyznaną Piotrowi Woźnemu z klasy IV B przez organizatora Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Św. Maksymilianie, laureata tej Olimpiady. Wzięliśmy udział w warsztacie "Jednostka wobec rzeczywistości obozowej", dzieląc się ze sobą trudnymi emocjami, które zrodziły się podczas zwiedzania obozu koncentracyjnego.

W środę pojechaliśmy do Wadowic, rodzinnego miasta św. Jana Pawła II, gdzie odwiedziliśmy niezwykle ciekawe Muzeum Domu JP2 oraz uczestniczyliśmy w warsztacie muzealnym "Mój Everest".

Podczas wycieczki nie zabrakło czasu na wspólny wypoczynek, rozmowy i zabawę.

Zamieścił/a: Anna Borowiec
Menu