Warsztaty z pierwszej pomocy

04-04-2024
. . . .
W dniu 4 kwietnia 2024 r. w naszym Liceum odbyły się warsztaty z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, w których wzięli udział uczniowie klasy 1D.  

Zajęcia prowadziła grupa sześciu uczniów z VII Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. 

Młodzież miała okazję nauczyć się następujących czynności: jak ułożyć poszkodowanego w bezpiecznej pozycji, jak unieruchamiać złamane kości i zwichnięte stawy, jak tamować krwotoki oraz wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową u dorosłych, dzieci i niemowląt. Ponadto uczestnicy warsztatów mieli okazję dowiedzieć się jak należy reagować w przypadku zadławienia i zakrztuszenia oraz co zrobić w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. 

Koordynatorem zajęć była wychowawczyni klasy - prof. Aneta Pąchalska. 

Zamieścił/a: Stanisław Waluk
Menu