Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej

26-03-2024
.
W II edycji Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej, która odbyła się w dniu 26 marca 2024 r. w CKZiU w Legnicy, młodzież naszego Liceum zajęła miejsce tuż za podium. Nie udało się powtórzyć sukcesu z poprzedniego roku (I miejsce), ale zyskaliśmy nowe doświadczenia.  

Uczestnicy:  

  1. Piotr Górski z klasy IV A  

  1. Julia Pogorzelska z klasy IV A 

  1. Hanna Pogorzelska z klasy III A. 

Opiekunem merytorycznym uczniów była prof. Grażyna Juchnik. 

Gratulujemy! 

Warto dodać, że Światowy Dzień Konsumenta obchodzimy corocznie w marcu.  Wydarzenie otworzyli: Pan Tadeusz Krzakowski – Prezydent Miasta Legnicy oraz Pan Krzysztof Duszkiewicz - Zastępca Prezydenta Miasta Legnicy, a zorganizował je i poprowadził Pan Tomasz Strojek – Miejski Rzecznik Konsumentów w Legnicy. Pani Agnieszka Osełka oraz Pani Małgorzata Tymińska z Departamentu Polityki Konsumenckiej przybliżyły uczestnikom Olimpiady zasady bezpiecznych zakupów online. Podczas wydarzenia swoje prelekcje mieli także przedstawiciele Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Europejskiego Centrum Konsumenckiego oraz przedstawiciel Rzecznika Finansowego. 

Zamieścił/a: Oliwia Kik
Menu