Młodzieżowi sędziowie sportowi I LO zorganizowali legnicki czwórbój lekkoatletyczny

10-05-2023
. .
W dniu 9.05.2023 r. grupa Młodzieżowych Sędziów Sportowych (MSS) z naszego Liceum współorganizowała czwórbój lekkoatletyczny legnickiego SZS dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych, tzw. Igrzyska Dzieci.  

Był to „chrzest bojowy” dla sędziów, którzy w pierwszym semestrze roku szkolnego 2022/2023 uczestniczyli w szkoleniu wojewódzkim. Przypomnijmy, że nasza szkoła - jedyna z Legnicy - została wytypowana do udziału w specjalistycznym szkoleniu na MSS z lekkoatletyki. W sumie w szkoleniu uczestniczyło 10 szkół z województwa. 

Organizatorzy główni czwórboju oraz przedstawiciel Urzędu Miasta Legnicy - Pan Zbigniew Rutka - byli bardzo zadowoleni z pracy, którą wykonali nasi uczniowie.  

Dzieci ze szkół podstawowych startowały w czterech konkurencjach: biegu na 60 metrów, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, biegu długim. Zawody zorganizowano na mini stadionie lekkoatletycznym Szkoły Podstawowej Nr 9 w Legnicy.  

Skład grupy MSS z lekkoatletyki: 

  1. Oliwia Kik – I A 

  1. Jagoda Krzymowska – I B 

  1. Sandra Górska – I C1 

  1. Lena Krynicka – I E 

  1. Wiktoria Smolka – II C 

  1. Oskar Adamczyk – II D 

  1. Martyna Radziewicz – II D 

  1. Natalia Płonka – II E  

  1. Natalia Andres – III C. 

Koordynatorem grupy był pan Krzysztof Waszkiewicz. 

 

Zamieścił/a: Antoni Adamowicz
Menu