Kolejna wizyta w teatrze

05-06-2024
Uczniowie klas II A, II C2, II D i II F naszego Liceum mieli kontakt z „klasyką żywą”, oglądając 5 czerwca 2024 r. „Sen srebrny Salomei” Juliusza Słowackiego.  

Ten wielokrotnie nagradzany spektakl Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy wyreżyserował Paweł Cieplak. Na tle historycznych wydarzeń z drugiej połowy XVIII w. na scenie rozgrywają się pełne dramatyzmu osobiste historie bohaterów. W pamięć zapada postać Salomei Gruszczyńskiej w przejmująco współczesnej kreacji Magdy Biegańskiej. Mocnym akcentem jest wokalny finał w wykonaniu Zuzanny Motorniuk i Ewy Galusińskiej.  

Wkrótce będzie można obejrzeć telewizyjną wersję legnickiego przedstawienia, która powstaje przy współpracy z wrocławskim ośrodkiem TVP. 

Opiekę nad uczniami sprawowały: prof. Małgorzata Roszak, prof. Dorota Reps, prof. Elżbieta Czornak. 

Zamieścił/a: Anna Borowiec
Menu