Jubileuszowy XX Wrocławski Maraton Matematyczny

24-05-2023
W roku szkolnym 2022/2023 jubileuszowy XX Wrocławski Maraton Matematyczny odbywa się w maju. Eliminacje szkolne miały miejsce 17 maja, a wzięło w nich udział 36 uczniów. Młodzież w trakcie godziny lekcyjnej rozwiązywała test kwalifikacyjny.  

Warto wiedzieć, że w  eliminacjach można brać udział tylko raz. Nie wolno używać kalkulatorów.  

Do finału, który  odbędzie się w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego, zakwalifikowali się uczniowie z klasy II A matematyczno-informatycznej -Małgorzata Malisz i Mateusz Zomerfeld. Ten etap konkursu rozegrany zostanie 27 maja od godz. 10.00.  

Rundy w trakcie Maratonu zaczynają się o pełnych godzinach i trwają 45 minut. W każdej do rozwiązania jest inny rodzaj testu. Przed następną rundą ogłaszane są nazwiska odpadających zawodników, wówczas wręczane są im dyplomy finalistów. Zawodnicy mogą też zgłosić reklamację. W przypadku jej uznania, przywracani są do gry w bieżącej lub następnej rundzie. W każdej chwili z zawodów można wycofać się na własne życzenie, otrzymując dyplom z liczbą rozegranych rund. Zawody kończą się, kiedy w grze (w danej kategorii)  pozostanie jeden zawodnik. Zajmuje to zazwyczaj od 12 do 18 godzin. W finałach zawodnicy mogą używać własnych kalkulatorów (niedozwolone jest pożyczanie ich od kolegi). 

Opiekunem naukowym uczniów jest pani Barbara Obremska – nauczyciel matematyki. 

Gratulujemy! 

Zamieścił/a: Filip Ziarno
Menu