Grand Prix I LO 2024 w siatkówce plażowej

09-05-2024
. . . .
Wykorzystując "przerwę maturalną", sekcja siatkówki rozegrała drugi turniej z cyklu Grand Prix I LO 2024 w siatkówce plażowej.

Zawody odbyły się w dniu 9 maja na boisku do siatkówki plażowej przy ul. Okulickiego w Legnicy (na osiedlu Piekary). Boisko powstało niedawno w ramach legnickiego projektu LBO. Inicjatorem jego utworzenia jest Absolwent naszego Liceum, były reprezentant szkoły w siatkówce - Pan Marcin Kuchciak. W rozgrykach uczestniczyły trzy zespoły dziewcząt i dwa chłopców.

Grand Prix to jednoczesnie eliminacje do kadry szkoły w siatkówce plażowej. Dziewczęta w tym roku walczą o obronę tytułu mistrzowskiego, natomiast chłopcy o obronę tytułu wicemistrza sprzed roku lub o tytuł tegorocznego mistrza Legnicy.

Dziewczęta - klasyfikacja końcowa:
1. Hanna Pogorzelska - 3A i Nela Ostrouch - 1B
2. Aleksandra Drozdowska - 1B i Lena Dul - 1F
3. Jagoda Krzymowska - 2B i Oliwia Skulska - 2C1.

Chłopcy:
1. Kacper Szaynowski - 3A i Mikołaj Więcław - 2A
2. Alan Sadowski - 2A i Mateusz Kaczmarek - 1A.

Sędziowie: Milena Rajczakowska - 2B i Adam Lewicki - 1E.

Organizatorem zawodów był prof. Krzysztof Waszkiewicz - nauczyciel wychowania fizycznego.

Zamieścił/a: Anna Borowiec
Menu