Akademia z okazji 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

09-11-2023
. . . . . . . . . . .
W dniu 9 listopada 2023 r. w auli naszego Liceum odbyła się uroczysta akademia z okazji 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Referat historyczny, który został połączony z inscenizacją, przygotowała II B o profilu humanistycznym z edukacją medialną i prawną. Klasa wypożyczyła kostiumy z Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, co pozwoliło na bardziej wyraziste przedstawienie wydarzeń z epoki. Gościnnie wystąpili przedstawiciele Związku Strzeleckiego "Strzelec" Legnica,  którzy wcielili się w rolę żołnierzy. 

Scenariusz przedstawienia napisały uczennice II B - Jessica Nitek oraz Milena Godyń, natomiast referat - Karolina Mirkowska i Jessica Nitek. W sprawach organizacyjnych pomagał Kajetan Bućko.
Oprawę muzyczną zapewnił uczeń klasy II E - Bartosz Monastyrski. W Jego wykonaniu usłyszeliśmy:
- "Etiudę rewolucyjną" Fryderyka Chopina,
- "Spring Walt" Fryderyka Chopina,
- "Balladę" Fryderyka Chopina,
- "Walc A-moll" Fryderyka Chopina,
- "Kanon D-dur" Pachelbela.
 
Nad całością przygotowań czuwali nauczyciele: wychowawczyni klasy - prof. Ewelina Hoszman, nauczycielka języka polskiego - prof.  Alina Juchniewicz-Nowak, nauczycielka historii - prof. Joanna Piskorska-Gomoliszek (pomoc merytoryczna).
Zamieścił/a: Anna Borowiec
Menu