Absolwent szkoły i gość z USA w I LO

11-01-2019

W dniach 02-03 stycznia 2019 r. na lekcjach języka angielskiego w klasach III A, II A i II E gościła Emmy Tomforde - wykładowca przedmiotu „Mechanical engineering” na Grand Canyon University w Phoenix, Arizona, USA.

W trakcie zajęć w naszej szkole Emmy opowiadała o różnych aspektach życia w Stanach Zjednoczonych i odpowiadała na pytania uczniów dotyczące m.in. podróży, tańca, doświadczeń życiowych, stereotypów. Jako osoba bardzo otwarta i ciekawa świata była bardzo zainteresowana zwyczajami panującymi w Polsce. Zadawała wiele pytań, co było dla naszych uczniów doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności językowych oraz zyskania dodatkowej motywacji do rozwijania się w tej dziedzinie.

Naszemu gościowi najbardziej podobało się wykonywane przez uczniów zadanie pt. „Powiedz mi o Polsce coś, czego na pewno nie wiem, zaskocz mnie”. Dzięki temu, dając nam możliwość obcowania z „żywym językiem”, sam w krótkim czasie miał możliwość poznania naszego kraju „straight from the horse's mouth”.

Wraz z absolwentem naszej szkoły – Łukaszem Wójcikiem - Emmy dała pokaz tańca w auli szkolnej. Uczniowie byli pod wrażeniem profesjonalizmu tańczących.

Dziękujemy za poświęcony nam czas, życzymy Państwu dalszych sukcesów w życiu, a przede wszystkim w tańcu!

Tancerze

Dodał*: Łukasz Małecki