Mamy "Ławkę Miedzi"

08-11-2018

W dniu 6 listopada 2018 r. nasza szkoła miała przyjemność gościć reprezentantów klubu piłki nożnej MKS Miedź Legnica. Wizyta związana była z odsłonięciem „Ławki Miedzi”, ufundowanej przez klub na cześć historycznego awansu legnickiej drużyny do Ekstraklasy.

Po oficjalnym otwarciu w obecności pani dyrektor, odbyło się spotkanie zawodników z uczniami I LO w sali gimnastycznej, podczas którego mogli zadać piłkarzom szereg pytań dotyczących ich sportowej drogi, dotychczasowych sukcesów, wizji klubu i planów na przyszłość. Piłkarze rozdali także wszystkim zainteresowanym autografy, stanęli do wspólnego zdjęcia, a następnie zwiedzili naszą szkołę, w tym Izbę Tradycji. Młodzież otrzymała od zawodników vouchery na mecz Miedź Legnica vs Arka Gdynia, który odbędzie się 11.11.2018 r. na Stadionie im. Orła Białego.

Pomysłodawcami projektu kolejnej ławki i koordynatorami tego przedsięwzięcia byli wychowawcy wraz ze swoimi klasami: pan Robert Wójcicki z II E, pan Marcin Twardowski z II D.

Ławkę wykonał Zakład Stolarski "Drewlux" z Legnicy pana Janusza Góreckiego.

Hej Miedź!

Ławka Miedzi