Odwiedziliśmy Viadrinę

27-10-2017

W dniu 26 października 2017 r. odbyła się jednodniowa wycieczka na Uniwersytet Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Nasz pobyt rozpoczęły wykłady na Wydziale Prawa. Prowadzący przedstawili ofertę oraz zalety studiowania na frankfurckiej uczelni. Swoją ofertę zaprezentowały również: Wydział Ekonomii, Wydział Kulturoznawstwa, Studium Języków Obcych.

Kolejnym etapem był obiad studencki. Zeszliśmy do dużej stołówki i zjedliśmy obiad wraz ze studentami Viadriny. Nie ominęła nas także wycieczka do Biblioteki Uniwersyteckiej. Oprowadziła nas po niej studentka Wydziału Prawa. Po zwiedzeniu Uniwersytetu wybraliśmy się na  spacer po  Frankfurcie. Podziwialiśmy rzeźby oraz architekturę miasta.

Uczelnia oraz jej oferta jest bardzo interesująca. Kształcą się tu  studenci aż ze 103 krajów świata.

Opiekunami wyjazdu były panie Renata Grosicka i Wioletta Grosicka.

Dodał*: Mateusz Materek