Wspaniała bieszczadzka przygoda

27-08-2017

W ostatnich dniach wakacji (21-26.08.2017 r.) młodzież, która ceni uroki polskich gór, wybrała się na wielką wyprawę w Bieszczady.

Główna baza wycieczki znajdowała się w sercu Bieszczad, w Wetlinie. W tym roku góry te odwiedziły tysiące turystów z Polski i Europy. Bieszczadzki Park Narodowy jest wielką atrakcją turystyczną i przyrodniczą. Stan przyrody jest tu bardzo naturalny i od wielu lat człowiek nie dokonuje w tym miejscu ingerencji. Uczniowie naszego Liceum mieszkali w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Wetlinie. Walorem tego obiektu było to, że z każdego okna roztaczał się widok na Połoninę Wetlińską. W Bieszczady przyjeżdżają ludzie, którzy kochają przyrodę i chcą nacieszyć się wspaniałą przyrodą.

Codziennie organizowane były wyjścia na trasy górskie. Licealiści zdobyli najwyższy szczyt polskich Bieszczadów - Tarnicę. Podczas wędrówki połoninami został odkryty świat roślin chronionych. Bardzo duże wrażenie wywarło na uczestnikach bieszczadzkie morze - Solina. Zostały też zawiązane wspaniałe przyjaźnie. Góry na długo zostaną w pamięci wszystkich. Takie wyprawy mają wielki wpływ na kształtowanie przyrodniczej wrażliwości i pasji wędrowania.

Organizatorami bieszczadzkiej eskapady byli nauczyciel języka angielskiego Marcin Twardowski i nauczyciel biologii Robert Wójcicki.

Dodał*: Bartosz Jaśkiewicz