Legnicki Dzień Konsumenta

17-03-2017

W dniu 17 marca 2017 r. grupa 15 uczniów z klas pierwszych uczestniczyła w IV Legnickim Dniu Konsumenta, który zorganizował Miejski Rzecznik Konsumentów.

Hasło przewodnie spotkania brzmiało: „Świadomość konsumenta wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych”.

Młodzież zdobyła wiele ciekawych i przydatnych informacji na temat: jak świadomie dokonywać zakupów, jak czytać informacje na produktach, jaka jest różnica między rękojmią a gwarancją, gdzie szukać pomocy w razie problemów z nierzetelnym sprzedawcą.

Tematyka poruszona na spotkaniu będzie kontynuowana w szkole w ramach lekcji z podstaw przedsiębiorczości i godzin wychowawczych.

Opiekunem uczniów był pan Waldemar Małek – nauczyciel geografii i podstaw przedsiębiorczości.

Dodał*: Filip Knefel